Track costs of purchases, expenses, subcontracting

Загальний огляд

Завдяки аналітичному бухобліку ми можемо відстежувати вартість закупівлі, витрати та субпідряд в модулі бухгалтерського обліку.

Ми наведемо наступний приклад. Ми продали пакет консультацій для клієнта. Пакет, де все включено, означає, що додаткових витрат додати не можна. Проте ми хочемо визначити, які витрати були прив’язані до цієї транзакції, оскільки нам потрібно оплатити покупки, витрати та витрати на субпідряд, пов’язані з проектом.

Налаштування

Для відстеження вартості потрібно встановити наступні модулі. Введіть модуль додатків та встановіть такі програми:

../../../../../_images/purchase01.png ../../../../../_images/purchase02.png ../../../../../_images/purchase03.png

Зверніть увагу, що ці додатки дозволяють відстежувати витрати. Ми не зможемо автоматично перерахувати ці витрати нашим клієнтам. Щоби відстежувати витрати на виставлення рахунків і перерахувати їх, потрібно також встановити додаток для керування продажами.

../../../../../_images/purchase04.png

Увімкніть аналітичний облік

Наступним кроком є активація аналітичного бухобліку. У додатку бухобліку оберіть Налаштування ‣ Налаштування та розгорніть розділ Аналітичний бухоблік.

../../../../../_images/purchase05.png

Крім того, прокрутіть вниз і позначте пункт Аналітичний бухоблік для купівель.

../../../../../_images/purchase06.png

Не забудьте зберегти зміни.

Створіть Аналітичний бухоблік

Перш за все ви повинні створити аналітичний бухоблік, на якому ви зможете вказати всі свої витрати. Введіть додаток бухобліку, виберіть:menuselection:Налаштування --> Аналітичний облік. Створіть новий. У цьому випадку ми називаємо це «пакет консультацій» для нашого клієнта Smith&Co.

../../../../../_images/purchase07.png

Ми будемо вказувати всі наші витрати на цей облік, щоб стежити за ними.

Запишіть витрати

Почнемо з реєстрації витрат. Наш ІТ-спеціаліст повинен був поїхати поїздом, щоби побачити нашого клієнта. Він сам заплатив за свій квиток.

Створіть витратний товар

Спочатку потрібно створити витратний товар. Введіть модуль Витрати, натисніть на Налаштування ‣ Витратні товари. Створіть новий товар під назвою квиток на потяг і встановіть собівартість до 15,50 євро. Переконайтеся, що позначено рядок Може бути витрачений.

../../../../../_images/purchase08.png

Зареєструйте витрати

Введіть модуль Витрати, натисніть Мої витрати ‣ Створити. Виберіть товар Квиток на потяг і пов’яжіть його з аналітичним бухобліком, описаним вище.

../../../../../_images/purchase09.png

Надішліть менеджеру та зачекайте, поки менеджер затвердить та опублікує записи журналу.

Створіть замовлення на купівлю, пов’язане з аналітичним бухобліком

Купівлі товару

Ми також повинні придбати програмне забезпечення для наших клієнтів. У модулі купівлі створіть замовлення на купівлю товару програмного забезпечення. У межах рядка ми можемо пов’язати вартість товару з аналітичним рахунком. Вкажіть рядок замовлення та виберіть правильний аналітичний рахунок. Підтвердіть продаж.

../../../../../_images/purchase10.png

Прийміть доставку та введіть рахунок-фактуру. Після введення рахунка-фактури собівартість (поле Ціна постачальника) буде зарахована на аналітичний бухоблік.

Субпідряд

Модуль купівлі може використовуватися таким же чином, як і раніше, для обробки субпідрядних контрактів. Якщо ми купуємо послугу з іншої компанії, ми можемо перерахувати цю вартість, пов’язавши рядок замовлення на правильний аналітичний бухоблік. Нам просто потрібно створити правильний товар постачальника.

Примітка

Ви також можете відстежувати вартість з табелем, дивіться: Track costs of human resources with timesheets

Відстежуйте витрати в бухобліку

Тепер все, що реєструється, вказує на аналітичний бухоблік. Просто відкрийте його, щоби перевірити витрати, пов’язані з цим рахунком.

Введіть модуль бухгалтерського обліку, натисніть кнопку Консультант ‣ Аналітичний бухоблік ‣ Відкрити плани рахунків.

Виберіть «пакет консультацій - Smith» і натисніть кнопку Вартість і дохід, щоби переглянути всі витрати, пов’язані з обліком.

../../../../../_images/purchase11.png

Примітка

Якщо ви хочете отримувати прибуток, ви повинні нарахувати консалтинговий пакет в меню «Рахунок-фактура» та зв’язати рядок рахунку з цим аналітичним обліковим записом.