Франція

FEC

Якщо ви встановили французький бухгалтерський облік, ви зможете завантажити FEC. Для цього перейдіть до Бухоблік ‣ Звітність ‣ Франція ‣ FEC.

Порада

Якщо ви не бачите підменю FEC, перейдіть до Додатки і знайдіть модуль Франція-FEC та перевірте, чи він добре встановлений.

Французька бухгалтерська звітність

Якщо ви встановили французький бухгалтерський облік, ви матимете доступ до деяких бухгалтерських звітів, характерних для Франції:

 • Bilan comptable

 • Compte de résultats

 • Plan de Taxes France

Отримайте сертифікат про боротьбу із шахрайством на додану вартість з Odoo

Станом на 1 січня 2018 року у Франції та DOM-TOM введено нове законодавство щодо боротьби із шахрайством. Це нове законодавство встановлює певні критерії щодо незмінності, безпеки, зберігання та архівування даних про продаж. Ці юридичні вимоги впроваджені в 9 версії Odoo через модуль та сертифікат відповідності для завантаження.

Чи моя компанія зобов’язана використовувати програмне забезпечення проти шахрайства?

Ваша компанія повинна використовувати програмне забезпечення для боротьби із шахрайством касових апаратів, таких як Odoo (CGI Art. 286, I. 3 ° bis), якщо:

 • Ви є оподатковуваними (не звільнені від податку на додану вартість) у Франції або будь-якому DOM-TOM,

 • Деякі з ваших клієнтів - приватні особи (B2C).

Це правило застосовується до компанії будь-якого розміру. Автострахувальники звільняються від сплати ПДВ, тому вони їх це не стосується.

Отримайте сертифікат з Odoo

Приєднатися до Odoo дуже просто.

Your company is requested by the tax administration to deliver a certificate of conformity testifying that your software complies with the anti-fraud legislation. This certificate is granted by Odoo SA to Odoo Enterprise users here. If you use Odoo Community, you should upgrade to Odoo Enterprise or contact your Odoo service provider.

У разі невідповідності ваша компанія ризикує отримати штраф у розмірі 7500 євро.

Щоб отримати сертифікат, виконайте наступні кроки:

 • If you use Odoo Point of Sale, install the France - VAT Anti-Fraud Certification for Point of Sale (CGI 286 I-3 bis) module by going to Apps, removing the Apps filter, then searching for l10n_fr_pos_cert, and installing the module.

 • Переконайтеся, що у вашій компанії встановлено країну, інакше ваші записи не будуть зашифровані для перевірки незмінності. Щоб змінити дані вашої компанії, перейдіть до меню налаштування -> Користувачі та компанії -> Компанії. Виберіть країну зі списку; Не створюйте нову країну.

 • Завантажте обов’язковий сертифікат відповідності, наданий Odoo SA тут.

Примітка

 • To install the module in any system created before December 18th 2017, you should update the modules list. To do so, activate the developer mode. Then go to the Apps menu and press Update Modules List in the top-menu.

 • Якщо ви запускаєте Odoo on-premise, вам потрібно оновити вашу інсталяцію та заздалегідь перезавантажити сервер.

 • Якщо ви встановили початкову версію модуля боротьби із шахрайством (до 18 грудня 2017 року), вам потрібно оновити його. Назва модуля була Франція - Бухгалтерський облік - Сертифікований CGI 286 I-3 bis. Після оновлення списку модулів знайдіть оновлений модуль в Програми, виберіть його та натисніть Оновити. Нарешті, переконайтеся, що встановлено наступний модуль l10n_fr_sale_closing.

Особливості боротьби із шахрайством

Модуль боротьби із шахрайством впроваджує такі функції:

 • Незмінність: дезактивація всіх способів скасування або зміни ключових даних замовлень точки продажу, рахунків-фактур та записів журналу;

 • Безпека: мережевий алгоритм для перевірки незмінності;

 • Зберігання: автоматичне закриття торгів з обчисленням як періоду, так і сукупних підсумків (щодня, щомісяця, щорічно).

Незмінність

Всі можливі способи скасування та зміни ключових даних замовлень точки продажу, підтверджених рахунків-фактур та записів журналу деактивуються, якщо компанія розташована у Франції або в будь-якому DOM-TOM.

Примітка

Якщо ви керуєте середовищем декількох компаній, це впливає лише на документи таких компаній.

Безпека

Щоб забезпечити незмінність, кожне замовлення чи запис журналу зашифровується після перевірки. Цей номер (або хеш) обчислюється з ключових даних документа, а також від хешу попередніх документів.

Модуль вводить інтерфейс для перевірки незмінності даних. Якщо будь-яка інформація змінена на документі після її перевірки, тест буде невдалим. Алгоритм перекомпонулює всі хеші та порівнює їх з вихідними. У випадку аварії система вказує на перший пошкоджений документ, записаний у системі.

Користувачі з правами доступу Менеджер можуть запускати перевірку незмінності. Для замовлень точки продажу, перейдіть до Точка продажу ‣ Звітність ‣ Французькі виписки. Для рахунків-фактур або записів журналу, перейдіть на сторінку Рахунки/Бухоблік ‣ Звітність ‣ Французькі виписки.

Зберігання

Система також автоматично обробляє закриття товарів щоденно, щомісячно та щорічно. Такі закриття чітко обчислюють загальний обсяг періоду продажу, а також сукупні великі підсумки з перших продажів, записаних у системі.

Закриття можна знайти в меню Французькі виписки точки продажу, рахунків-фактур та обліку.

Примітка

 • Завершення обчислюють підсумки для журнальних записів журналів продажів (Тип журналу = Продажі).

 • Для середовищ кількох компаній такі закриття виконуються компанією.

 • Замовлення точки продажу розміщуються як записи журналу під час закриття сесії точки продажу. Закриття сесії POS можна зробити будь-коли. Щоби спонукати користувачів робити це щодня, модуль перешкоджає відновленню сеансу, відкритому більше 24 годин тому. Такий сеанс повинен бути закритий перед продажем знову.

 • Загальний обсяг періоду обчислюється з усіх журнальних записів, опублікованих після попереднього закриття того ж типу, незалежно від дати їх публікації. Якщо ви записали нову транзакцію з продажу протягом закритого періоду, вона буде зарахована до самого наступного закриття.

Порада

For test & audit purposes such closings can be manually generated in the developer mode. Then go to Settings ‣ Technical ‣ Automation ‣ Scheduled Actions.

Обов’язки

Не видаляйте модуль! Якщо ви так зробили, хеш буде скинуто, і жоден із ваших минулих даних більше не буде гарантований як незмінний.

Користувачі залишаються відповідальними за встановлення Odoo і повинні використовувати її з належною обачливістю. Не дозволяється змінювати вихідний код, який гарантує незмінність даних.

Odoo звільняє себе від усіх та будь-якої відповідальності у разі зміни функцій модуля, викликаних сторонніми додатками, не сертифікованими Odoo.

Більше інформації

Ви знайдете додаткову інформацію про це законодавство в офіційних документах: