Different ways to record a payment

В Odoo платіж може бути або безпосередньо пов’язаний з рахунком-фактурою, або самостійним реєстром для використання на пізніший термін:

  • Якщо платіж пов’язаний із рахунком-фактурою, тоді зменшується суму рахунка-фактури. Ви можете мати кілька платежів, пов’язаних з одним рахунком-фактурою.

  • Якщо платіж не пов’язаний з рахунком-фактурою, клієнт має вичерпний кредит з вашою компанією або вашою компанією як непогашену кінцеву оплату з постачальником. Ви можете використовувати цей непогашений кредит/дебет для оплати майбутніх рахунків.

Оплата рахунка-фактури

Якщо ви зареєструєте платіж на рахунку-фактурі або рахунку постачальника, платіж автоматично узгоджується з рахунком-фактурою, що зменшує суму сплати.

../../../../../_images/recording01.png

Зелена іконка біля рядка платежу відображатиме додаткову інформацію про платіж. Звідти ви можете вибрати, аби відкрити запис журналу або узгодити платіж.

Примітка

Якщо ви не схвалюєте платіж, він все ще зареєстрований у ваших журналах, але більше не пов’язаний з конкретним рахунком-фактурою. Якщо ви не схвалюєте платіж в іншій валюті, Odoo створить журнал, щоб змінити втрату/здобуток валютної біржі, розміщену під час узгодження.

Платежі, не пов’язані з рахунком-фактурою

Реєстрація платежу

У модулі Бухоблік ви можете створити новий платіж в меню Продажі (зареєструвати платіж клієнта) або в меню Купівля (оплатити постачальнику). Якщо ви користуєтеся цими меню, платіж не пов’язаний з рахунком-фактурою, але його можна легко узгодити з рахунком-фактурою пізніше.

../../../../../_images/recording02.png

При реєстрації нового платежу потрібно вибрати клієнта або постачальника, спосіб оплати та суму платежу. Валюта угоди визначається методом оплати. Якщо платіж стосується документа (замовлення на продаж, замовлення на купівлю чи рахунок-фактуру), встановіть посилання на цей документ у полі призначення.

Щойно буде підтвердження, буде надруковано запис журналу, що відображає транзакцію, яка була щойно зроблена в бухгалтерському модулі.

Узгодження платежів рахунків-фактур

Найпростіший спосіб узгодити оплату з рахунком-фактурою - це узгодження безпосередньо на рахунок-фактуру.

Підтверджуючи новий рахунок-фактуру, Odoo попередить вас, що непогашений платіж для цього клієнта або постачальника доступний. У такому випадку ви можете узгодити цей платіж з рахунком-фактурою поруч із підсумками у нижній частині під розділом «Невиплачені платежі».

../../../../../_images/recording03.png

Узгодження всіх ваших непогашених платежів та рахунків-фактур

Якщо ви хочете одночасно узгодити всі непогашені платежі та рахунки-фактури (замість того, щоби робити це по черзі), ви можете використовувати функцію групового узгодження в Odoo.

Функція групового узгодження доступна на інформаційній панелі на картці рахунків клієнтів і на картці рахунку постачальників, щоб узгодити дебіторську та кредиторську заборгованість, відповідно.

../../../../../_images/recording04.png

Інструмент відповідності платежу відкриє всіх незацікавлених клієнтів або постачальників, і дасть вам можливість обробити їх по черзі, одночасно виконуючи відповідність усіх ваших платежів і рахунків-фактур.

../../../../../_images/recording05.png

Під час узгодження, якщо сума дебетів та кредитів не співпадає, це означає, що ще є залишок балансу, який потрібно або узгодити пізніше, або потрібно буде безпосередньо списати.

Переказ грошей з одного банківського рахунку на інший

Подібно тому, як здійснення оплати клієнта чи постачальника, ви переказуєте грошову одиницю між вашими банківськими рахунками з інформаційної панелі або з меню вгорі.

../../../../../_images/recording06.png

Це приведе вас до того самого екрану, який ви маєте для отримання та здійснення платежів.

../../../../../_images/recording07.png

Примітка

При здійсненні внутрішньої передачі з одного банківського рахунку на інший, виберіть панель, на якій потрібно застосувати переказ з інформаційної панелі, а на екрані реєстраційних платежів ви виберете перехід на рахунок. Не повторюйте цей процес знову на іншому банківському рахунку, або ж ви отримаєте два записи журналу для однієї транзакції.