Оплачуйте із SEPA

SEPA, єдина зона платежу в євро, є ініціативою Європейського союзу з платіжної інтеграції для спрощення банківських переказів, виражених у євро. SEPA дозволяє відправляти замовлення на оплату у ваш банк для автоматизації банківського переказу.

SEPA підтримується банками 28 країн-членів ЄС, а також Ісландією, Норвегією, Швейцарією, Андоррою, Монако та Сан-Марино.

With Odoo, once you decide to pay a vendor, you can select to pay the bill with SEPA. Then, at the end of the day, the manager can generate the SEPA file containing all bank wire transfers and send it to the bank.

By default,the file follows the SEPA Credit Transfer „pain.001.001.03“ specifications. This is a well-defined standard that makes consensus among banks. However, according to the country set on your company, another format can be used : „pain.001.001.03.ch.02“ for Switzerland and „pain.001.003.03“ for Germany.

Щойно платежі обробляються вашим банком, ви можете безпосередньо імпортувати виписку з рахунку в Odoo. Процес узгодження банківської виписки незмінно відповідатиме замовленням SEPA, які ви надіслали у ваш банк із фактичними банківськими виписками.

Налаштування

Встановіть потрібний модуль

Щоб оплатити постачальникам SEPA, потрібно встановити модуль SEPA Credit Transfer. Цей модуль обробляє процес створення файлів SEPA на основі платежів Odoo.

Примітка

За вашою країною та планом рахунків, який ви використовуєте, цей модуль може бути встановлений за замовчуванням.

Активізуйте методи оплати SEPA у банках

Щоб дозволити платежі SEPA, необхідно активувати метод платежу в пов’язаних банківських журналах. На інформаційній панелі обліку (екран, який ви отримуєте, коли ви вводите обліковий додаток), натисніть на кнопку «Додатково» на своєму банківському рахунку та виберіть параметр «Налаштування».

Щоб активувати SEPA, натисніть вкладку Розширені налаштування та в розділі Способи оплати розділу Різне позначте Sepa Credit Transfer.

Обов’язково вкажіть номер рахунку IBAN (внутрішній номер рахунку не буде працювати з SEPA) та BIC (код ідентифікатора банку) у вашому банківському журналі.

Примітка

За замовчуванням, платежі, які ви надсилаєте за допомогою SEPA, використовуватимуть назву вашої компанії як ініціюючу частину назви. Це те, що відображається у банківській виписці одержувача у полі платіж з. Ви можете налаштувати його в налаштуваннях вашої компанії, на вкладці Налаштування, в розділі ** SEPA **.

../../../../../_images/sepa01.png

Оплачуйте із SEPA

Зареєструйте ваш платіж

Ви можете зареєструвати платіж, який не пов’язаний з рахунком постачальника. Для цього використовуйте головне меню Купівлі ‣ Оплати. Зареєструйте свій платіж і виберіть спосіб оплати за допомогою Sepa Credit Transfer.

Якщо ви сплачуєте цьому постачальнику вперше, вам доведеться заповнити поле банківського рахунку одержувача принаймні з назвою банку, IBAN та BIC (банківський ідентифікаційний код). Odoo автоматично перевірить формат IBAN.

Для майбутніх платежів до цього постачальника Odoo запропонує вам автоматично банківські рахунки, але ви зможете вибрати інший або створити новий.

Якщо ви сплачуєте конкретний рахунок постачальника, поставте посилання на рахунок у полі нагадування.

../../../../../_images/sepa02.png

Після того як ваш платіж зареєстровано, не забудьте підтвердити його. Ви також можете оплатити рахунки постачальника з рахунку безпосередньо за допомогою кнопки Реєстрація Платежу поряд із рахунком продавця. Форма однакова, але оплата безпосередньо пов’язана з рахунком і буде автоматично узгоджена до нього.

Створення файлів SEPA

З вашої панелі приладів бухобліку ви повинні побачити, чи існують файли SEPA для створення кожного банківського рахунку.

../../../../../_images/sepa03.png

Натисніть на посилання, щоби перевірити всі платежі, які готові передати через SEPA. Потім виберіть усі платежі, які ви хочете відправити (або перевірте верхнє вікно, щоби вибрати весь платіж одночасно) і натисніть кнопку Більше ‣ Завантажити платежі SEPA.

../../../../../_images/sepa04.png

Вирішення проблем

Банк відмовляється від мого файлу SEPA

Ask your bank if they support the SEPA Credit Transfer specification (the SEPA pain version depends on the country set on your company). If they don’t, or cannot provide relevant information, please forward the error message to your Odoo partner.

Немає банківського ідентифікаційного коду, зареєстрованого для банківського рахунку …

Для того, щоб відправити оплату SEPA, одержувач повинен бути ідентифікувати дійсний IBAN та BIC. Якщо з’явиться це повідомлення, ви, імовірно, кодували облік IBAN для партнера, якому ви платите, але забули заповнити поле BIC.