Pay by checks

Як тільки ви вирішите заплатити рахунок постачальника, ви можете вибрати оплату чеком. Потім, наприкінці дня, менеджер може друкувати всі чеки партією. Нарешті, процес узгодження банківської виписки буде відповідати чекам, які ви надіслали постачальникам із фактичними банківськими виписками.

Налаштування

Встановіть потрібний модуль

Щоб записати платежі постачальників чеками, потрібно встановити модуль Запис чеку. Цей модуль обробляє процес реєстрації чеків в Odoo. Інші модулі необхідні для друку чеків, залежно від країни. Наприклад, модуль Друк чеків США потрібен для друку чеків США.

Примітка

За вашою країною та планом рахунків, який ви використовуєте, ці модулі можуть бути встановлені за замовчуванням. (приклад: користувачам Сполучених Штатів не потрібно встановлювати, вони налаштовані замовчуванням).

Активізуйте методи оплати чеками

Щоб дозволити платежі чеками, необхідно активувати метод платежу в пов’язаних банківських журналах. На інформаційній панелі бухобліку (екран, який ви отримуєте, коли ви вводите додаток бухобліку), натисніть на свій банківський рахунок Більше ‣ Налаштуання. На полі Метод оплати встановіть Чек.

../../../../../_images/check011.png

Сумісний прилад для друку чеків

США

Для США Odoo за замовчуванням підтримує формати перевірки:

  • Quickbooks & Quicken: чек зверху, корінець в середині та внизу

  • Peachtree: чек в середині, корінець зверху та знизу

  • **ADP **: чек внизу, і заголовки зверху.

Також можна налаштувати свій власний формат чеку за допомогою налаштувань.

Оплата рахунку постачальника чеком

Оплата постачальника чеком здійснюється в три етапи:

  1. зареєструйте платіж, який ви хочете зробити на рахунку

  2. друк чеків пакетом для всіх зареєстрованих платежів

  3. узгодьте банківські виписки

Зареєструйте платіж чеком

Щоб зареєструвати платіж на рахунку, відкрийте будь-який рахунок постачальника в меню:menuselection:Купівлі --> Рахунок постачальника. Після підтвердження рахунку постачальника ви можете зареєструвати платіж. Встановіть Метод оплати на Чек та підтвердіть діалогове вікно платежу.

../../../../../_images/check021.png

Reconcile bank statements

Після обробки банківської виписки, коли чек нараховується з вашого банківського рахунку, Odoo запропонує вам автоматично підігнати його до платежу. Це позначатиме платіж як Узгоджений.

Порада

To review checks that have not been credited, open the list of payments and filter on the Sent state. Review those payments that have a date more than 2 weeks ago.

Оплачуйте будь-що чеком

Ви можете зареєструвати платіж, який не пов’язаний з рахунком постачальника. Для цього використовуйте головне меню Купівлі ‣ Платежі. Зареєструйте свій платіж і виберіть спосіб оплати чеком.

Якщо ви сплачуєте конкретний рахунок постачальника, поставте посилання на рахунок у полі Нагадування.

../../../../../_images/check04.png

Після того, як ваш платіж чеком зареєстровано, не забудьте Підтвердити його. Після підтвердження ви можете використовувати Друк чеку безпосередньо або дотримуватися попереднього потоку для друку чеків у пакетному режимі: