Виставлення рахунку на основі часу та матеріалів

Час та матеріали, як правило, використовуються у проектах, в яких неможливо точно оцінити розмір проекту або коли очікується, що вимоги проекту, швидше за все, зміняться.

Це протистоїть контракту з фіксованою ціною, за яким власник погоджується виплатити підряднику одноразову суму за виконання контракту незалежно від того, що контрактори платять своїм працівникам, субпідрядникам та постачальникам.

Для цієї документації я буду використовувати приклад консультанта, вам потрібно буде врахувати свій час, різні витрати (транспорт, проживання, …) та купівлі.

Налаштування виставлення рахунка-фактури за часом

Щоби відстежувати прогрес у проекті, вам знадобиться модуль Проект. Перейдіть на Додатки ‣ Проект, щоби встановити його.

У Проекті ви будете використовувати табелі, щоби зробити це, перейдіть до Проекту ‣ Налаштування ‣ Налаштування та активуйте функцію Табелі.

../../../../_images/time_materials01.png

Виставлення рахунку за витрачений час

Зі сторінки товару, де встановлена послуга, ви знайдете дві функції на вкладці виставлення рахунків, обидва Табелі на завданнях та Створення завдання у новому проекті.

../../../../_images/time_materials02.png

Ви також можете додати завдання до існуючого проекту.

Після підтвердження замовлення на продаж ви побачите дві нові кнопки, один для огляду проекту та один для поточного завдання.

../../../../_images/time_materials03.png

Якщо ви натиснете на нього, ви будете безпосередньо перебувати в роботі, ви також можете отримати доступ до нього з модуля Проект.

Під табелями ви можете призначити того, хто працює на проекті. Ви можете або вони можуть додати, скільки годин вони відпрацювали над проектом.

../../../../_images/time_materials04.png

Із замовлення на продаж можна зарахувати ці години.

../../../../_images/time_materials05.png

Налаштування витрат

Для відстеження витрат та виставлення по ним рахунків-фактур вам знадобиться модуль витрат. Перейдіть до Додатків ‣ Витрати, щоби встановити його.

You should also activate the analytic accounts feature to link expenses to the sales order, to do so, go to Accounting ‣ Configuration ‣ Settings and activate Analytic Accounting.

Додайте витрати до замовлення на продаж

З додатка витрат ви або ваш консультант можете створити нові витрати, наприклад, готель на перший тиждень роботи з вашим клієнтом.

Потім ви можете ввести відповідний опис і вибрати існуючий товар або створити новий прямо там.

../../../../_images/time_materials06.png

Тут ми створюємо товар Готель:

../../../../_images/time_materials07.png

Під вкладкою виставлення рахунків виберіть Доставлені кількості або За вартістю або Ціна продажу, якщо ви хочете нарахувати вартість своїх витрат або раніше узгоджену ціну продажу.

../../../../_images/time_materials08.png

Щоби змінити або створити більше товарів, перейдіть на сторінку Витрати ‣ Налаштування ‣ Витратні товари.

Поверніться на витрати, додайте оригінальне замовлення на продаж у витратах для відправлення.

../../../../_images/time_materials09.png

Потім він може бути переданий менеджеру, його можна затвердити та остаточно розмістити.

../../../../_images/time_materials10.png ../../../../_images/time_materials11.png ../../../../_images/time_materials12.png

Він буде у замовленні на продаж і готовий до виставлення рахунку.

Виставлення рахунків-фактур на купівлю

Останнє, що потрібно додати до замовлення на продаж - це купівлі, зроблені для замовлення.

Вам знадобиться функція Аналітики купівель. Щоби активізувати її, перейдіть до розділу Виставлення рахунків ‣ Налаштування ‣ Налаштування та виберіть Аналітика купівель.

При оформленні замовлення на купівлю не забудьте додати правильний аналітичний рахунок.

../../../../_images/time_materials08.png

Після того, як ЗНП буде підтверджено та отримано, ви можете створити рахунок постачальника, що автоматично додасть його до ЗНП, де ви можете виставити рахунок.