Manage cash basis taxes

Податки, нараховані касовим методом, мають бути здійснені після здійснення платежу, а не при підтвердженні рахунку-фактури (як у випадку зі звичайними податками). Звіт про ваші доходи та витрати на основі касового методу є законним у деяких країнах та за певних умов.

Приклад: ви продаєте товар в 1 кварталі вашого фінансового року та отримуєте платіж у 2 кварталі вашого фінансового року. Виходячи з касового методу, податок, який ви повинні сплатити податковій адміністрації, має бути сплачено протягом 2-го кварталу.

Як налаштувати податки, нараховані касовим методом?

Ви повинні спочатку активізувати налаштування в Бухоблік ‣ Налаштування ‣ Налаштування ‣ Дозволити нарахування коштів. Вам буде запропоновано визначити журнал Податків, нарахованих касовим методом.

../../../../../_images/cash_basis_taxes01.png

Після того, як це буде зроблено, ви можете налаштувати ваші податки в Бухобліку ‣ Налаштування ‣ Податки. Спочатку встановіть належні рахунки транзакції для публікування податків, поки ви не зареєструєте платіж.

../../../../../_images/cash_basis_taxes02.png

На вкладці Додаткові параметри ви перетворите Податок на прибуток на На основі платежу. Тоді вам доведеться визначити Податковий рахунок, на якому потрібно розміщувати суму податку при отриманні платежу, і Рахунок отриманого базового податку, щоб розмістити базову суму податку для точного податкового звіту.

../../../../../_images/cash_basis_taxes03.png

Яким є вплив податків, нарахованих касовим методом, на мій бухоблік?

Давайте розглянемо приклад. Ви здійснюєте продаж у розмірі 100 доларів з 15% податком, нарахованим касовим методом. Коли ви перевіряєте рахунок-фактуру клієнта, у вашому бухобліку створюється такий запис:

Журнал рахунків клієнта

Дебет

Кредит

Отримані $115

Тимчасовий податковий рахунок $15

Рахунок доходу $100

Через кілька днів ви отримуєте платіж:

Банківський журнал

Дебет

Кредит

Банк $115

Отримані $115

Коли ви узгоджуєте рахунок-фактуру та платіж, створюється такий запис:

Журнал касового методу податків

Дебет

Кредит

Тимчасовий податковий рахунок $15

Рахунок отриманого податку $15

Рахунок доходу $100

Рахунок доходу $100

Порада

Останні дві статті журналу є нейтральними, але вони потрібні для забезпечення правильних податкових звітів в Odoo з точними базовими сумами податку. Радимо використовувати рахунок доходу за замовчуванням. Залишок цього рахунку завжди буде на нулі.