Manage invoices and payment in multiple currencies

Загальний огляд

Odoo надає мультивалютну підтримку з автоматичною корекцією валютних витрат чи доходів. Є кілька речей, які Odoo має, щоби полегшити життя користувача.

Усі операції з рахунком будуть здійснюватися за допомогою валюти компанії. Тим не менш, ви можете побачити два додаткових поля з записом журналу, де буде відображатися додаткова валюта та сума. Ви можете створювати мультивалютні журнали конкретної валюти.

При створенні рахунку-фактури валюту можна легко змінити; проте Odoo приймає валюту компанії як замовлення за замовчуванням. Система конвертує всі суми автоматично за допомогою цієї валюти.

Налаштування

Увімкніть мультивалютність

Щоб дізнатись про активацію мультивалютності, будь-ласка, прочитайте документ: Odoo’s multi-currency system

Налаштуйте свій журнал

Щоб зареєструвати платежі в інших валютах, потрібно видалити валюте обмеження в журналі. Перейдіть до програми бухобліку, в журналі натисніть Більше ‣ Налаштування.

../../../../../_images/invoice011.png

Перевірте, чи поле валюти порожнє, або в іноземній валюті, в якій ви реєструєте платежі. Якщо валюта заповнена, це означає, що ви можете зареєструвати платежі лише в цій валюті.

../../../../../_images/invoice021.png

Мультивалютні рахунки-фактури та рахунки постачальників

Тепер, коли ви працюєте в мультивалютному середовищі, всі підзвітні елементи будуть пов’язані з валютою, внутрішньою або іноземною.

Рахунки

Тепер ви можете встановити іншу валюту в компанії, яка належить до замовлень на продаж та ваших рахунків-фактур. Валюта встановлюється для всього документа.

../../../../../_images/invoice031.png

Рахунки постачальників

Тепер ви можете встановити іншу валюту в компанії, яка має свої замовлення на купівлю та рахунки постачальників. Валюта встановлюється для всього документа.

../../../../../_images/invoice041.png

Мультивалютні платежі

У додатку бухобліку перейдіть до Продажі ‣ Платежі. Зареєструйте платіж і вкажіть, що це було зроблено в іноземній валюті. Потім натисніть кнопку Підтвердити.

../../../../../_images/invoice051.png

Запис журналу, розміщений, але не виділений.

Поверніться до свого рахунку-фактури (Продажі ‣ Рахунки клієнтів) та натисніть Додати, щоби розподілити платіж.

../../../../../_images/invoice061.png

Мультивалютні банківські виписки

При створенні чи імпорті банківських виписок сума перебуває у валюті компанії. Але зараз існує два додаткових поля: фактично сплачена сума та валюта, в якій вона була сплачена.

../../../../../_images/invoice071.png

Приєднавши це, Odoo безпосередньо узгоджує платіж з правильним рахунком-фактурою. Ви отримаєте ціну рахунка-фактури у валюті рахунку та суму у валюті вашої компанії.

../../../../../_images/invoice081.png

Журнал курсових різниць

Перейдіть до Консультант ‣ Записи журналу та знайдіть Журнал курсових різниць. У ньому фіксуються всі курсові різниці.

../../../../../_images/invoice091.png

Попередження

In order for an exchange difference entry to be created automatically, the corresponding invoices and payments need to be fully reconciled. This means the invoices are fully paid and the payments are fully spent on invoices. If you partially pay 3 invoices from 2 payments, and the last invoice still has an amount due, there will be no exchange difference entry for any of them until that final amount is paid.