Як діє мультивалютність в Odoo?

Загальний огляд

Вибір мультивалютності в Odoo дозволить вам надсилати рахунки-фактури, комерційні пропозиції та замовлення на купівлю або отримувати рахунки та платежі в інших валютах. За допомогою мультивалютності ви також можете налаштувати банківські рахунки в інших валютах та створювати звіти про свою діяльність в іноземній валюті.

Налаштування

Увімкніть мультивалютність

У модулі бухобліку перейдіть до Налаштування ‣ Налаштування та позначте Дозволити мультивалютність, після чого натисніть кнопку Застосувати.

../../../../../_images/works01.png

Журнал курсових різниць

Журнал курсових різниць записує відмінності між реєстрацією платежу та очікуваною сумою. Наприклад, якщо оплата сплачується через 1 місяць після виставлення рахунку-фактури, курсова різниця, ймовірно, зміниться. Флуктуація означає деякі втрати або прибуток, які зафіксовані в Odoo.

Ви можете змінити її в налаштуваннях:

../../../../../_images/works02.png

Перегляньте або змініть курс

Ви можете вручну налаштувати курси валют у Налаштування ‣ Валюти. Відкрийте валюту, яку хочете використовувати в Odoo, і відредагуйте її. Переконайтеся, що валюта активна.

../../../../../_images/works03.png

Натисніть Переглянути курс для редагування та перегляду історії:

../../../../../_images/works04.png

Натисніть кнопку Створити, щоб додати курс. Введіть дату та курс. Натисніть кнопку Зберегти після завершення.

../../../../../_images/works05.png

Реальний курс валют

Валюти за замовчуванням потрібно оновити вручну. Але ви можете синхронізувати їх з Нацбанком. У розділі Налаштування ‣ Налаштування, перейдіть до розділу Курс валют.

Виберіть інтервал: вручну, щоденно, щотижня або щомісяця. Ви завжди можете запустити оновлення, натиснувши кнопку Оновити зараз. Виберіть постачальника і ви все встановили!

../../../../../_images/works06.png

Примітка

Оновлюються лише активні валюти.

Налаштуйте ваш план рахунків

У бухгалтерському додатку зверніться до Консультанта ‣ План рахунків. На кожному рахунку можна встановити валюту. Це запустить всі кроки для цього рахунку, щоби мати валюту рахунку.

Якщо ви залишите це порожнім, це означає, що він може обробляти всі валюти, які є активними.

../../../../../_images/works07.png

Налаштуйте ваші журнали

Щоб зареєструвати платежі в інших валютах, потрібно видалити валютне обмеження в журналі. Перейдіть до модуля бухоблік, натисніть кнопку Більше у журналі та Налаштування.

../../../../../_images/works08.png

Перевірте, чи поле валюти порожнє, або в іноземній валюті, в якій ви реєструєте платежі. Якщо валюта заповнена, це означає, що ви можете зареєструвати платежі лише в цій валюті.

../../../../../_images/works09.png

Як діє мультивалютність в Odoo?

Тепер, коли ви працюєте в мультивалютному середовищі, всі підзвітні елементи будуть пов’язані з валютою, внутрішньою або іноземною.

Замовлення на продаж та рахунки-фактури

Тепер ви можете встановити іншу валюту в компанії, яка належить до замовлень на продаж та ваших рахунків-фактур. Валюта встановлюється для всього документа.

../../../../../_images/works10.png

Замовлення на купівлю та рахунки постачальників

Тепер ви можете встановити іншу валюту в компанії, яка має свої замовлення на купівлю та рахунки постачальників. Валюта встановлюється для всього документа.

../../../../../_images/works11.png

Оплата реєстрів

У бухгалтерській програмі перейдіть у розділ Продажі > Платежі. Зареєструйте платіж і встановіть валюту.

../../../../../_images/works12.png

Банківські виписки

При створенні чи імпорті банківських виписок сума перебуває у валюті компанії. Але зараз існує два додаткових поля: фактично сплачена сума та валюта, в якій вона була сплачена.

../../../../../_images/works13.png

Приєднавши це, Odoo безпосередньо узгоджує платіж з правильним рахунком-фактурою. Ви отримаєте ціну рахунка-фактури у валюті рахунку та суму у валюті вашої компанії.

Журнал курсових різниць

Перейдіть до Консультант ‣ Журнальні записи та шукайте записи журналу курсових різниці в журналі. У ньому фіксуються всі курсові різниці.

../../../../../_images/works14.png

Попередження

In order for an exchange difference entry to be created automatically, the corresponding invoices and payments need to be fully reconciled. This means the invoices are fully paid and the payments are fully spent on invoices. If you partially pay 3 invoices from 2 payments, and the last invoice still has an amount due, there will be no exchange difference entry for any of them until that final amount is paid.