Як управляти фінансовим бюджетом?

Загальний огляд

Управління бюджетами - важлива частина ведення бізнесу. Бюджети допомагають людям ставати більш навмисними з приводу того, як витрачаються гроші, і спрямовують людей на організацію та визначення пріоритетності їх роботи для досягнення фінансових цілей. Вони дозволяють спланувати бажаний фінансовий результат, а потім оцінити фактичну ефективність роботи за планом. Odoo управляє бюджетами, використовуючи як загальні, так і аналітичні рахунки.

Ми будемо використовувати наступний приклад для ілюстрації. Ми тільки розпочали проект зі Smith & Co, і хотіли би бюджетувати доходи і витрати цього проекту. Ми плануємо мати дохід від 1000, і не хочемо витрачати більше 700.

Налаштування

Спочатку потрібно встановити відповідні додатки для використання бюджету. Основним модулем є Бухоблік. Перейдіть у модуль додатків та встановіть додаток Бухоблік та фінанси.

../../../../../_images/budget01.png

Додаткове налаштування також потрібне. Перейдіть до модуля Бухоблік ‣ Налаштування ‣ Налаштування та увімкніть функцію Керування бюджетом.

../../../../../_images/budget02.png

Бюджетні позиції

Бюджетні позиції - це списки рахунків, на яких потрібно вести бюджети (як правило, рахунки витрат або доходів). Їх потрібно визначити, щоб Odoo змогла знати, які рахунки йому потрібно отримати, щоб отримати інформацію про бюджет.

Бюджетні позиції виступають типом обмеження щодо того, що може бути записано у графі «практична сума» у бюджеті.

Кожна бюджетна позиція може мати будь-яку кількість рахунків із загальної бухгалтерської книги (основного плану рахунків), присвоєної їй, хоча вона повинна мати хоча б одну.

Якщо ви записуєте транзакцію, в якій присвоєно аналітичний рахунок, який включено до бюджетного рядка, але один із загальних облікових записів не включений у бюджетну позицію для цього самого бюджетного рядка, він не відображатиметься в межах колонки «практична сума» цього бюджетного рядка.

Деякі бюджетні позиції можуть бути вже встановлені у вашому плані рахунків.

Щоб визначити позиції, введіть Модуль бухобліку ‣ Налаштування ‣ Бюджетні позиції.

Для нашого прикладу нам потрібно визначити, які рахунки стосуються витрат нашого проекту. Створіть позицію та додайте елементи, щоби вибрати рахунки.

../../../../../_images/budget03.png

У цьому випадку ми вибираємо три відповідні рахунки, в яких ми будемо замовляти наші витрати.

../../../../../_images/budget04.png

Натисніть на Обрати.

../../../../../_images/budget05.png

Збережіть зміни, щоби підтвердити свою позицію бюджету.

Повторіть ці кроки, щоб створити позицію бюджету. Тільки в цьому випадку виберіть відповідні рахунки на прибуток.

Аналітичний рахунок

Odoo повинен знати, які витрати мають відношення до певного бюджету. Для цього нам потрібно пов’язати наші рахунки-фактури та витрати з певним аналітичним рахунком. Створіть аналітичний рахунок, введіть модуль бухгалтерського обліку та натисніть Консультант ‣ Аналітичний рахунок ‣ Відкрити таблиці. Створіть новий рахунок під назвою проект Smith&Co і виберіть пов’язаного партнера.

../../../../../_images/budget06.png

Встановіть бюджет

Давайте тепер встановимо наші цілі для нашого бюджету. Ми зазначили, що ми плануємо отримати 1000 з цього проекту, і ми не хочемо витрачати більше 700.

Щоб встановити ці цілі, введіть додаток бухобліку, виберіть Консультанти ‣ Бюджети та створіть новий бюджет

Ми маємо назвати бюджет. У цьому випадку ми називаємо це «Проект Сміта». Виберіть період, в якому буде застосовуватися бюджет. Далі додайте елемент, щоби вказати цілі в рядку бюджету.

../../../../../_images/budget07.png

Виберіть позицію бюджету, пов’язану з бюджетним рядком. Іншими словами, виберіть позицію, яка вказує на рахунки, які ви хочете запланувати. У цьому випадку ми почнемо з нашого максимального рівня 700 . Виберіть позицію бюджету «Вартість» та вкажіть планову суму. Оскільки ми записуємо вартість, нам потрібно вказати негативну суму. Нарешті, виберіть відповідний аналітичний рахунок.

../../../../../_images/budget08.png

Натисніть кнопку Зберегти та новий, щоб ввести бюджет доходу. Позиція бюджету - дохід, а запланована сума - 1000. Збережіть та закрийте.

Вам потрібно буде підтвердити та затвердити бюджет.

Перевірте свій бюджет

Ви можете перевірити свій бюджет у будь-який час. Щоб побачити еволюцію, давайте складемо кілька рахунків-фактур та рахунків постачальників.

Порада

якщо ви використовуєте аналітичні рахунки, пам’ятайте, що вам потрібно вказати рахунок у рахунку-фактурі та/або рядки покупки.

Дивись також

для отримання додаткової інформації про бронювання рахунків-фактур та замовлень на купівлю дивіться:

Поверніться до списку бюджетів та знайдіть проект Smith.

Через аналітичний рахунок, Odoo може враховувати рядки рахунків-фактур та рядки покупки, заброньовані в рахунках, і відображатиме їх у стовпчику Фактична сума.

../../../../../_images/budget09.png

Примітка

The theoretical amount represents the amount of money you theoretically could have spend / should have received in function of the date. When your budget is 1200 for 12 months (january to december), and today is 31 of january, the theoretical amount will be 100, since this is the actual amount that could have been realised.