Як купляти та продавати у різних одиницях вимірювання

У повсякденному бізнесі може статися так, що ваш постачальник використовує іншу одиницю вимірювання, ніж у ваших продажах. Це може спричинити плутанину між представниками продажу та купівлею та навіть змусити вас втратити багато часу на конвертацію. На щастя, в Odoo, ви можете дуже легко обробляти різні одиниці вимірювань між продажем та купівлею.

Давайте розглянемо наступні приклади:

  1. Ви купуєте воду у постачальника. Постачальник є американським і продає свою воду в галонах. Ваші клієнти є європейськими. Таким чином, ви хотіли би бачити вашу кількість покупок, виражену в галонах, а продану кількість у літрах.

  2. Ви купуєте гардини від постачальника. Постачальник продає вам гардини в одиниці вимірювання рулони, а ви продаєте гардини у квадратних метрах.

Налаштування

Встановіть модулі купівлі та продажу

Перший крок - переконатися, що модулі Продажі і Купівлі правильно встановлені.

uom01

uom02

Увімкніть параметр Одиниця вимірювання

Введіть модуль купівлі, виберіть Налаштування ‣ Налаштування та позначте пункт Деякі товари можуть бути продані/придбані в іншій одиниці вимірювання (розширено).

../../../../../_images/uom08.png

Вкажіть одиницю вимірювання продажів та купівлі

Стандартні одиниці вимірювання

Let’s take the classic units of measures existing in Odoo as first example. Please remember that different units of measures between sales and purchase necessarily need to share the same category. Categories include: Unit, weight, working time, volume, etc.

Порада

Можна створити власну категорію та одиницю вимірювання, якщо вона не є стандартною в Odoo (див. наступний розділ).

Давайте припустимо, що ми купуємо воду у наших виробників у галонах і продаємо своїм клієнтам у літрах.

Перейдіть до модуля Купівлі, виберіть Купівлі ‣ Товари.

Створіть свій товар або виберіть існуючий. У загальній інформації про товари ви маєте можливість вибрати одиницю вимірювання (буде використана у продажах, складі …) та одиницю вимірювання купівлі (для придбання).

У цьому випадку виберіть літри для одиниці вимірювання та галони для одиниці вимірювання купівлі.

../../../../../_images/uom05.png

Створіть власну одиницю вимірювання та категорію одиниці вимірювання

Давайте візьмемо наш другий приклад (ви купуєте гардини від постачальника, постачальник продає вам гардини у рулонах, а ви продаєте їх у квадратних метрах).

Ці два вимірювання є частиною двох різних категорій. Пам’ятайте, що не можна пов’язати існуюче вимірювання з однієї категорії з існуючим показником іншої категорії. Таким чином, ми спочатку повинні створити спільну категорію вимірювань, де обидва блоки мають взаємозв’язок конверсії.

Для цього перейдіть до свого модуля продажів, виберіть Налаштування ‣ Товари ‣ Одиниця вимірювання. Створіть нову одиницю категорії вимірювання, вибравши спадний список і натиснувши на створення та редагування (див. малюнок нижче).

../../../../../_images/uom03.png

Створіть нову одиницю вимірювання. У цьому випадку наша категорія буде називатися Inter-Category-Computing.

../../../../../_images/uom06.png

Наступним кроком є створення одиниць вимірювання рулонів і квадратного метра та їх пов’язання з новою категорією. Для цього перейдіть до модуля Купівлі, виберіть Налаштування ‣ Товари ‣ Одиниці вимірювання.

Створіть дві нові одиниці:

  • Елемент Рулон, який є частиною категорії Inter-Category-Computation і є типовою одиницею (див. малюнок нижче). Тип одиниці - це засіб, встановлений як посилання у цій категорії. Це означає, що в залежності від цього вимірювання будуть конвертовані інші вимірювання (наприклад: 1 рулон = 10 квадратних метрів, 2 рулони = 20 квадратних метрів тощо).

../../../../../_images/uom04.png
  • Для квадратного метра ми визначимо, що 1 рулон = 10 квадратних метрів гардин. Таким чином, буде необхідно вказати, що як тип, квадратний метр більше, ніж типова одиниці. Більший коефіцієнт становить 10, як один рулон = 10 квадратних метрів.

../../../../../_images/uom09.png

Тепер можна ввести квадратні метри як одиницю вимірювання та рулон як одиницю вимірювання купівлі у формі товару.

../../../../../_images/uom07.png