Manage a bank in a foreign currency¶
В Odoo кожна операція фіксується у валюті за замовчуванням компанії. Звіти складаються з урахуванням валюти компанії. Але для операцій, що відбуваються в іншій валюті, Odoo зберігає як вартість у валюті компанії, так і вартість у валюті операції.
Якщо у вас є банківський рахунок в іноземній валюті, для кожної транзакції Odoo зберігає два значення:
Дебет/кредит у валюті компанії
Дебет/кредит у валюті банківського рахунку
Курси валют оновлюються автоматично за допомогою модуля синхронізації з Нацбанком України.
Налаштування¶
Активуйте мультивалютну функцію¶
Щоб ваша компанія могла працювати з кількома валютами, потрібно активувати режим мультивалют. У бухгалтерській програмі перейдіть до розділу
переконайтеся, що позначено поле Дозволити мультивалютність. Надайте облік Доходів/витрат курсової різниці та натисніть Застосувати.Налаштуйте валюту¶
Після того, як Odoo буде налаштоване на підтримку кількох валют, вам слід активувати валюти, з якими ви плануєте працювати. Щоб зробити це, перейдіть в меню
. Усі валюти створюються за замовчуванням, але вам слід активувати ті, з які ви плануєте підтримувати (щоб активувати валюту, позначте це поле, як «Активно»).Після активації валют ви можете налаштувати параметри для автоматизації оновлення курсу валюти. Ці параметри також знаходяться в налаштуваннях бухгалтерської програми у нижній частині сторінки:

Натисніть посилання Оновити зараз, щоб оновити курси валют зараз.
Створіть новий банківський рахунок¶
У бухгалтерській програмі ми спочатку переходимо до
, і створюємо новий.
Після збереження цього банківського рахунку Odoo створить для вас всі документи:
Обліковий запис у пробному балансі
Журнал на інформаційній панелі
Інформація про банківський рахунок у нижньому куті ваших рахунків-фактур, якщо позначено Показати в нижній частині рахунка-фактури
Приклад: рахунок постачальника в іноземній валюті¶
Виходячи з наведеного вище прикладу, припустимо, що ми отримуємо наступний рахунок від постачальника у Китаї.
У
, те, що ви можете бачити:
Коли ви готові оплатити цей рахунок, натисніть зареєструвати платіж на рахунку, щоб записати платіж.

Це все, що вам потрібно зробити. Odoo автоматично публікує прибуток або витрати в іноземній валюті при узгодженні платежу з рахунком-фактурою, залежно від того, збільшився чи зменшився курс валюти між рахунком-фактурою та датою платежу.
Зауважте, що ви можете оплатити іноземний рахунок іншою валютою. У такому випадку Odoo буде автоматично конвертувати між двома валютами.
Звірки з клієнтами¶
Звірки з клієнтами та постачальниками керуються у валюті рахунка-фактури. Таким чином, сума, яка належить вашим клієнтам (вашим постачальникам), завжди виражається у валюті рахунка-фактури.
Якщо у вас є кілька рахунків-фактур із різними валютами для одного і того ж клієнта, Odoo розділить виписку клієнта за валютою, як показано у звіті нижче.

У вищезгаданому звіті дебіторська заборгованість, пов’язана з Camptocamp, не керується у вторинній валюті, що означає, що вона зберігає кожну операцію у власній валюті. Якщо ви віддаєте перевагу цьому, ви можете встановити дебіторську заборгованість за цим клієнтом у вторинній валюті, і всі його борги автоматично конвертуються у цю валюту.
У такому випадку у звірці з клієнтом завжди є лише одна валюта. Загалом, це не те, що очікує клієнт, оскільки він вважає за краще бачити суми у валюті отриманих рахунків-фактур.