Toggle navigation

Користувачі та додатки

Як адміністратор вашої бази даних, ви несете відповідальність за її використання. Вона включає додатки, які ви встановлюєте, а також кількість користувачів, які наразі користуються системою.

В Odoo є багато речей (ERP, CMS, додаток CRM, бекенд електронної комерції тощо), але це не смартфон. Ви повинні бути обережними при додаванні/видаленні функцій (особливо додатків) у вашій базі даних, оскільки це може суттєво вплинути на суму вашої підписки (або ви можете переключитися з безкоштовної версії на платну на онлайн-платформі Odoo).

Ця сторінка містить деяку інформацію про те, як можна керувати версіями Odoo. Перш ніж виконувати будь-яку з цих дій, настійно радимо спочатку протестувати їх на копії вашої бази даних. Таким чином, якщо щось піде не так, на ваш щоденний бізнес нічого не впливає.

Деактивація користувачів

У своїй версії Odoo натисніть Налаштування. У вас буде розділ, який покаже вам активних користувачів у вашій базі даних. Натисніть Керувати правами доступу.

settingsbrowse_users

Після цього ви побачите список ваших користувачів.

У своєму списку користувачів натисніть на користувача, якого ви бажаєте деактивувати. Як тільки ви зайдете на користувацьку форму, перейдіть за допомогою курсора миші на статус Активний (угорі праворуч). Натисніть на Активний, і ви помітите, що статус негайно зміниться на Неактивний.

Користувача деактивовано.

Видалення додатків

У своїй версії Odoo натисніть Налаштування, в цьому додатку ви зможете побачити, скільки програм було встановлено. Натисніть Переглянути додатки, щоб отримати доступ до списку встановлених програм.

settingsbrowse_apps

На інформаційній панелі вашої програми ви побачите всі значки ваших додатків. Натисніть програму, яку ви хочете видалити. Потім, за формою додатку, натисніть кнопку Видалити.

Нарешті, після перевірки попередження (якщо воно є), натисніть кнопку Підтвердити.

Ви завершили видалення вашої програми.

Варто знати

  • Видалення додатків, керування користувачами тощо залежить від вас: ніхто знає краще за вас, чи ваш бізнес-процес зламаний. Якщо ми хотіли б деінсталювати додатки для вас, ми ніколи не зможемо визначити, чи були видалені релевантні дані або якщо один із ваших бізнес-процесів був зламаний, оскільки ми не знаємо, як ви працюєте, і тому не можемо перевірити такі операції.

  • Додатки Odoo мають залежності: це означає, що вам може знадобитися встановити модулі, які ви не використовуєте, для доступу до деяких функцій Odoo, які вам можуть знадобитися. Наприклад, додаток Website Builder потрібен, аби показати своєму клієнту свої комерційні пропозиції на веб-сторінці. Незважаючи на те, чи вам може не знадобитися використання самого Веб-сайту, це необхідно, щоби функція комерційних пропозицій онлайн працювала належним чином.

  • Завжди перевіряйте встановлення/видалення додатку на тестовій базі (або на базі безкоштовної пробної версії): таким чином ви можете дізнатися, які інші програми можуть знадобитися. Це допоможе уникнути несподіванок при видаленні або при отриманні рахунків-фактур.