Toggle navigation

Франція

FEC

Якщо ви встановили французький бухгалтерський облік, ви зможете завантажити FEC. Для цього перейдіть до Бухоблік ‣ Звітність ‣ Франція ‣ FEC.

Французька бухгалтерська звітність

Якщо ви встановили французький бухгалтерський облік, ви матимете доступ до деяких бухгалтерських звітів, характерних для Франції:

 • Bilan comptable
 • Compte de résultats
 • Plan de Taxes France

Отримайте сертифікат про боротьбу із шахрайством на додану вартість з Odoo

Станом на 1 січня 2018 року у Франції та DOM-TOM введено нове законодавство щодо боротьби із шахрайством. Це нове законодавство встановлює певні критерії щодо незмінності, безпеки, зберігання та архівування даних про продаж. Ці юридичні вимоги впроваджені в 9 версії Odoo через модуль та сертифікат відповідності для завантаження.

Чи моя компанія зобов'язана використовувати програмне забезпечення проти шахрайства?

Ваша компанія повинна використовувати програмне забезпечення для боротьби із шахрайством касових апаратів, таких як Odoo (CGI Art. 286, I. 3 ° bis), якщо:

 • Ви є оподатковуваними (не звільнені від податку на додану вартість) у Франції або будь-якому DOM-TOM,

 • Деякі з ваших клієнтів - приватні особи (B2C).

Це правило застосовується до компанії будь-якого розміру. Автострахувальники звільняються від сплати ПДВ, тому вони їх це не стосується.

Отримайте сертифікат з Odoo

Одноразово поєднуватися до Odoo дуже просто.

Ваша компанія вимагає від податкової адміністрації подати сертифікат відповідності, який підтверджує, що ваше програмне забезпечення відповідає законодавству боротьби із шахрайством. Цей сертифікат надається Odoo SA користувачам Odoo Enterprise тут <https://www.odoo.com/my/contract/french-certification/> [UNKNOWN NODE title_reference] __ або звернутися до свого постачальника послуг Odoo.

У разі невідповідності ваша компанія ризикує отримати штраф у розмірі 7500 євро.

Щоб отримати сертифікат, виконайте наступні кроки:

 • Встановіть модуль боротьби із шахрайством, що відповідає вашій версії Odoo, з меню Додатки:

  • якщо ви використовуєте точку продажів Odoo: l10n_fr_pos_cert: Франція - Сертифікація щодо боротьби із шахрайством на додану вартість для точки продажу (CGI 286 I-3 bis)

  • у будь-якому іншому випадку: * l10n_fr_certification [UNKNOWN NODE problematic]: Франція - Сертифікація боротьби із шахрайством на ПДВ (CGI 286 I-3 bis)

 • Переконайтеся, що у вашій компанії встановлено країну, інакше ваші записи не будуть зашифровані для перевірки незмінності. Щоб змінити дані вашої компанії, перейдіть до меню налаштування -> Користувачі та компанії -> Компанії. Виберіть країну зі списку; Не створюйте нову країну.

 • Завантажте обов'язковий сертифікат відповідності, наданий Odoo SA`here <https://www.odoo.com/my/contract/french-certification/>`__.

Особливості боротьби із шахрайством

Модуль боротьби із шахрайством впроваджує такі функції:

 • Незмінність: дезактивація всіх способів скасування або зміни ключових даних замовлень точки продажу, рахунків-фактур та записів журналу;

 • Безпека: мережевий алгоритм для перевірки незмінності;

 • Зберігання: автоматичне закриття торгів з обчисленням як періоду, так і сукупних підсумків (щодня, щомісяця, щорічно).

Незмінність

Всі можливі способи скасування та зміни ключових даних замовлень точки продажу, підтверджених рахунків-фактур та записів журналу деактивуються, якщо компанія розташована у Франції або в будь-якому DOM-TOM.

Безпека

Щоб забезпечити незмінність, кожне замовлення чи журналу зашифровується після перевірки. Цей номер (або хеш) обчислюється з ключових даних документа, а також від хешу попередніх документів.

Модуль вводить інтерфейс для перевірки незмінності даних. Якщо будь-яка інформація змінена на документі після її перевірки, тест буде невдалим. Алгоритм перекомпонулює всі хеші та порівнює їх з вихідними. У випадку аварії система вказує на перший пошкоджений документ, записаний у системі.

Користувачі з правами доступу Менеджер можуть запускати перевірку незмінності. Для замовлень точки продажу, перейдіть до Точка продажу ‣ Звітність ‣ Французькі виписки. Для рахунків-фактур або записів журналу, перейдіть на сторінку Рахунки/Бухоблік ‣ Звітність ‣ Французькі виписки.

Зберігання

Система також автоматично обробляє закриття товарів щоденно, щомісячно та щорічно. Такі закриття чітко обчислюють загальний обсяг періоду продажу, а також сукупні великі підсумки з перших продажів, записаних у системі.

Закриття можна знайти в меню Французькі виписки точки продажу, рахунків-фактур та обліку.

Обов'язки

Не видаляйте модуль! Якщо це так, хеш буде скинуто, і жоден із ваших минулих даних більше не буде гарантований як незмінний.

Користувачі залишаються відповідальними за версію Odoo і повинні використовувати її з належною обачливістю. Не дозволяється змінювати вихідний код, який гарантує незмінність даних.

Odoo звільняє себе від усіх та будь-якої відповідальності у разі зміни функцій модуля, викликаних сторонніми додатками, не сертифікованими Odoo.

Більше інформації

Ви знайдете додаткову інформацію про це законодавство в офіційних документах: