Колумбія

Webinars

Below you can find videos with a general description of the localization, and how to configure it.

Вступ

Електронне виставлення рахунків для Колумбії можна отримати з Odoo 12 і вимагає наступних модулів:

  1. l10n_co: All the basic data to manage the accounting module, contains the default setup for: chart of accounts, taxes, retentions, identification document types

  2. l10n_co_edi: Цей модуль включає у себе всі додаткові поля, необхідні для інтеграції з T&S Carvajal, і генерування електронного рахунку-фактури на основі правових вимог DIAN.

Робочий процес

../../../../../_images/colombia01.png

Налаштування

Install the Colombian localization modules

To install the modules, go to Apps, remove the Apps filter and search for «Colombia». Then click on Install for the first two modules.

../../../../../_images/colombia02.png

Configure credentials for Carvajal T&S web service

Після того, як модулі встановлені, для того, щоб мати можливість з’єднуватися з веб-службою Carvajal T&S, необхідно налаштувати користувача та облікові дані, цю інформацію буде надано Carvajal T&S.

Перейдіть до Бухобліку ‣ Налаштування ‣ Налаштування та знайдіть розділ Колумбійські електронні рахунки.

../../../../../_images/colombia03.png

Використовуючи режим тестування, можна підключитися до середовища тестування Carvisal T&S. Це дозволяє користувачам перевіряти повний робочий процес та інтеграцію з порталом CEN Financiero, доступним тут: https://cenfinancierolab.cen.biz

Після того, як Odoo та Carvajal T&S повністю налаштовані та готові до виробництва, середовище тестування може бути вимкнено.

Configure your report data

Як частина налаштованої інформації, що надсилається в XML, можна визначити дані для фіскального розділу та банківську інформацію в PDF-файлі.

Перейдіть до Бухобліку ‣ Налаштування ‣ Налаштування та знайдіть розділ Колумбійські електронні рахунки.

../../../../../_images/colombia04.png

Configure data required in the XML

Партнер

Ідентифікація

Як частина колумбійської локалізації, типи документів, визначені DIAN, тепер доступні у формі Партнера. Колумбійські партнери повинні мати свій ідентифікаційний номер і тип документа:

../../../../../_images/colombia05.png

Порада

Коли тип документа RUT, ідентифікаційний номер повинен бути налаштований в Odoo, включаючи перевірочну цифру, Odoo буде розділяти цей номер, коли передаються дані третій стороні.

Fiscal structure (RUT)

Коди відповідальності партнера (розділ 53 документа RUT) включені як частина модуля електронного рахунку, який є частиною інформації, що вимагається DIAN.

Ці поля можна знайти в Партнер ‣ Продажі & Вкладка купівлі ‣ Фіскальна інформація

../../../../../_images/colombia06.png

Додатково було додано два булевих поля для визначення фіскального режиму партнера.

Податки

Якщо ваші операції з продажу включають товари з податками, важливо враховувати, що додаткове поле Тип значення має бути налаштовано на податок. Цей параметр знаходиться на вкладці Додаткові параметри.

../../../../../_images/colombia07.png

Типи податку на утримання (ICA, IVA, Fuente) також включені до опцій налаштування податків. Ця конфігурація використовується для коректного відображення податків у форматі PDF.

../../../../../_images/colombia08.png

Журнали

Once the DIAN has assigned the official sequence and prefix for the electronic invoice resolution, the Sales journals related to your invoice documents need to be updated in Odoo. The sequence can be accessed using the developer mode: Accounting ‣ Settings ‣ Configuration Setting ‣ Journals.

../../../../../_images/colombia09.png

Після того, як послідовність відкрита, поля Префікс і Наступний номер повинні бути налаштовані і синхронізовані з CEN Financiero.

../../../../../_images/colombia10.png

Користувачі

Шаблон за замовчуванням, який використовується Odoo на рахунку-фактурі PDF, включає позицію продавця, тому ці поля повинні бути налаштовані:

../../../../../_images/colombia11.png

Використання та тестування

Рахунок

Після налаштування всіх основних даних і облікових даних можна почати тестування робочого процесу електронного рахунку.

Створення рахунків-фактур

Функціональний робочий процес, який відбувається перед перевіркою рахунка-фактури, не змінюється. Основними змінами, що вводяться в електронний рахунок, є наступні поля:

../../../../../_images/colombia12.png

Є три типи документів:

  • Factura Electronica: Цей документ є звичайним типом і застосовується до рахунків-фактур, сторно і дебетове повернення.

  • Factura de Importación: Цей параметр слід вибирати для операцій імпортування.

  • Factura de contingencia: Це винятковий тип, який використовується як ручне резервне копіювання у випадку, якщо компанія не може використовувати ERP, і необхідно генерувати рахунок вручну, коли цей рахунок додано до ERP, цей тип рахунку-фактури слід вибрати.

Invoice validation

Після підтвердження рахунку XML-файл створюється і автоматично надсилається до Carvajal, цей файл відображається в чаті.

../../../../../_images/colombia13.png

Додаткове поле тепер відображається на вкладці «Інша інформація» з назвою файлу XML. Крім того, є друге додаткове поле, яке відображається зі статусом електронного рахунку, з початковим значенням «In progress»:

../../../../../_images/colombia14.png

Common errors

Під час перевірки XML найпоширеніші помилки, як правило, пов’язані з відсутністю основних даних. У таких випадках повідомлення про помилку відображаються в чаті після оновлення статусу електронного рахунку.

../../../../../_images/colombia17.png

Після виправлення основних даних можна повторно обробити XML з новими даними і надіслати оновлену версію за допомогою наступної кнопки:

../../../../../_images/colombia18.png ../../../../../_images/colombia19.png

Additional use cases

Процес отримання кредитових та дебетових повернень точно такий же, як і рахунок-фактура, функціональний робочий процес також залишається незмінним.